DARGEB Denizci Gönüllüler

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Kültür, Sanat Öğrenci Birliği

DARGEB, 19 Mayıs 2019 tarihinde fikir olarak doğuşunu gerçekleştirdi. DARGEB Projesinin gerçekleştirilmesi ve geliştirilmesine katkı sağlayan kurucularımız Mehmet Talha Mınık ve Hakan Kaplan tarafından DARGEB bugünkü halini aldı.

19 Mayıs 2019 tarihinde merkezi İstanbul olarak Denizci gönüllüler Birliği adı altında hayata geçirildi ve denizci gönüllülerin kapısı tüm denizci öğrencilere açıldı. Kısa sürede ilerleme kaydeden topluluğumuz ilerleyen zamanlarda gerçekleştireceği projelerle kendisinden daha fazla söz ettirecektir.

   Bu projeyi gerçekleştirmede ki temel unsur;

Türk denizciliğin daha ileriye taşımak, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde deniz ticareti başta olmak üzere, deniz filomuzun büyümesine, teknolojik ve kültürel anlamda denizcilik işletmelerinin gelişmesine katkı sağlamaktır.  DARGEB bu katkıyı sağlayacak biz gençlerin önemini göz önüne alarak bu iş kollarında istihdam sağlayarak birlik beraberlik içerisinde sektörü ileriye taşımanın gerekliliği üzerine faaliyete geçmiştir.

    Atatürk’ün de biz gençlere söylediği gibi;

    “Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”

Ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak biz gençler olarak 19 Mayıs 1919’dan sonraki 100 yılda ülkemize ve denizciliğe bir fiil katkı sağlamayı DARGEB ailesi olarak kendimize vazife edindik. Siz değerli meslektaşlarımız ve arkadaşlarımız ile bu vazifeyi gönüllülük içerisinde sürdürmeyi umut ediyoruz.

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Kültür, Sanat Öğrenci Birliği