M.Talha MINIK
Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanı

Adil Karaağaç Anadolu Teknik Lisesi Mekatronik bölümünden 2015 yılında okul birincisi olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Piri Reis Üniversitesi Gemi Brokerlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi Çift anadal programı Endüstri mühendisliği ve Açık Öğretim Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği kurucu ortaklığını yapmaktadır. Bir çok sivil toplum çalışmasında, öğrenci kulüplerinde aktif görev almıştır. 

Twitterİnstagram
Hakan KAPLAN
Kurucu

Denizcilik eğitimine 2011'de başladı. İzmir Güzelbahçe denizcilik lisesi güverte bölümünü 2015'de ve Yalova Üniversitesi - Deniz Ulaştırma İşletme bölümünü 2017 de derece ile tamamladı. Şuan aktif olarak Anadolu Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğine devam ediyor.Toplamda denizcilik eğitiminin 9.yılında.
DARGEB platformuna kurucu ortaklık yaptı. İnstagram da @suvaribeyinnotdefteri 'ni kurdu.

İnstagramTwitter
Lütfullah Han UÇAR
DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi- E-Dergi Lideri ve Temsilciler Sorumlusu

DARGEB E-Dergi Lideri ve Temsilciler Sorumlusu Lütfullah Han UÇAR

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Kasım ayında metin içerik yazarı olarak çalışmalarına başlayan Lütfullah, 8 ay boyunca metin içerik yazarlığı yürüttü. Aynı zaman içerisinde video editörlüğü ve sosyal medya editörlüğü görevini yerine getirdi. 2020 Temmuz ayından bu yana DARGEB E-Dergi Departmanı Lideri, Ufkun Dergisi Genel Koordinatörü, Web Site Editörü ve Temsilciler Sorumlusu olarak çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;

"Denizciliği Türk'ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız" sözünü ve bu sözü dile getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm benliğini benimsemiş, gösterdiği yolda durmaksızın çalışan; dinamik, heyecanlı ve "gönül verdik maviye" mottosu ile yola koyulmuş bir aile.

Lütfullah Han UÇAR
Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 4. sınıf öğrencisi.

MailTelefon
Şamil KURT
Tasarım Ekibi Liderliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı

DARGEB Genel Sekreter Yardımcısı ve Kocaeli Üniversitesi Temsilcisi Şamil Kurt

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Ağustos ayında sınıf temsilcisi olarak çalışmalarına başlayan Şamil, 2020 Mayıs ayında Bilgisel Departmanında sosyal medya editörü olarak çalışmaya devam etti. 2020 Ağustos ayından itibaren 7 ay sürecek Bilgisel Departman Liderliği görevini yerine getirdi. Halihazırda Kocaeli Üniversitesi Okul Temsilciliği, Tasarım Ekibi Liderliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;

Denizciliğe yeni bir soluk getirmek amacı ve inancıyla bir araya gelmiş insanlardan oluşan DARGEB, rotasını Bandırma Vapuru'nun izinden giderek çizmiş ve Mavi Vatan'ı kendine kılavuz seçmiştir.
DARGEB'te ortaya konan her çalışma azim, cesaret ve özveri ile büyük emekler sonucunda gerçekleşmektedir. Maviyi vatan belleyen büyük bir aile olan DARGEB geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Şamil Kurt
Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 2. sınıf öğrencisi.

E-PostaTelefon
Emrah OBALI
DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Departmanı Lideri

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Ağustos ayında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Temsilcisi olarak çalışmalarına başlayan Emrah, daha sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Temsilcisi, DARGEB Ege Bölge Lideri görevlerinde devam etti. 2020 Mayıs ayında kurulan Bilgisel Departmanında ,Departman Lideri olarak Ağustos ayına kadar bulundu. Emrah 2020-2021 eğitim öğretim yılında DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Departmanında, Departman Lideri olarak çalışmalarına devam etmektedir.
DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;
Türkiye’nin her okuluna ulaşan DARGEB, rotasını Bandırma Vapuru'nun izinden giderek çizmiş ve Mavi Vatan'ı kendine kılavuz seçmiştir. Logomuzdaki halatlar birbirimize olan bağlılığı ve desteğimizi yansıtmaktadır.
DARGEB bünyesinde bulunan her öğrenci için kendini geliştirmeye ve ufkunu genişletmeyi kendine görev edinmiş, sorumluluklarının farkında üretken öğrencilerin bir arada olduğu bir platformdur. Topluluktan ziyade benim gözümde aile, dost kimliğine bürünen bu platformun her zaman bir parçası olmaktan gurur duyacağım. GÖNÜL VERDİK MAVİYE !

EMRAH OBALI
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİMİ 3.SINIF ÖĞRENCİSİ

Berkay Taşkın

Berkay Taşkın -DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi 2015 yılında Ortaköy Denizcilik Lisesinde başlayan denizcilik eğitimine Ege Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümünde devam etmektedir. Deniz ve denizciliğe çocukluğundan beri tutku ile bakarak, denizciliği milli ülkü olarak benimsemiş ve Türk halkının daha denizci bir millet olması için çalışmayı görev edinmiştir. Birçok STK’da görev alan Berkay Taşkın, DARGEB bünyesinde okul ve bölge temsilciliği, Sosyal Medya Departman Liderliği ve etkinlik organizasyonlarında görev almıştır.

Atatürk’ün, ‘’En uygun coğrafi konumda ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri bir denizci ulus yetiştirmek yeteneğindedir. Bu yetenekten yararlanmasını bilmeliyiz.’’ sözünü kılavuz alan Berkay Taşkın hayatını denizcilik üzerine inşaa etmektedir.

DARGEB ÜZERİNE DÜŞÜNCELERİ
Denizciliğe yeni bir soluk getirmek, öğrencilerin kendini geliştirmeleri için çalışmalarını gerçekleştiren DARGEB, tüm bilim dallarında zaruri olan ar-ge sürecinin ilerlemesi için ön ayak olmaktadır.

EMRE KARAKOÇ

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi EMEK KARAKOÇ DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde
2019 Eylül Ayında İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği- Güverte Bölüm Temsilcisi olarak başlayan Emek, daha sonrasında 2020 Yılı Ocak ayında Sosyal Farkındalık Departmanı Kurucu Lideri olarak görevlerine devam etti. Emek, 2020-2021 eğitim öğretim yılında DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği Hakkında Düşünceleri;

Türkiye’ nin tüm denizci okullarını bir araya getiren büyük bir aileyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü kendimize önder bilip, Bandırma Vapur'unun rotasında birlik ve beraberlik içinde ilerlemeye gayret etmekteyiz. Mavi Vatanı  kendimize emanet bilerek bu yolda layığınca ilerlemeye çalışıyoruz.

SERKAN YİĞİT

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi
DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Ağustos ayında Yalova Üniversitesi Marina ve Yat İşletmeciliği Bölüm temsilcisi olarak çalışmalarına başlayan Serkan, daha sonrasında Yalova Üniversitesi Okul Temsilcisi olarak görevine devam etti.

2020 Mayıs ayında kurulan Halkla İlişkiler Departmanında Lider olarak, 2021 Mart ayına kadar bulundu. Aynı zamanda Temsilci Sorumlusu olarak görev yaptı.

Serkan 2020-2021 eğitim öğretim yılında DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkla İlişkiler Departmanında çalışmalarına devam etmektedir.

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;

Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilere ulaşan topluluğumuz sayesinde arkamızdan gelen nesle ve sektördeki karanlığa ışık tuttuğumuz için gurur duyuyorum. Çalışmalarımın hepsinde öğrencilerle DARGEB arasında köprü kurarak büyük sorunları ele almaya çalıştım ve bu sorunlara çözüm bulmayı amaçladım. Eminim ki bu aile aynı özveriyle ve azimle çalışmalarına devam eder, geleceğe emin adımlarla yürür.

GÖNÜL VERDİK MAVİYE !

SERKAN YİĞİT
YALOVA ÜNİVERSİTESİ
MARİNA VE YAT İŞLETMECİLİĞİ
2.SINIF ÖĞRENCİSİ