M.Talha MINIK
Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanı

Adil Karaağaç Anadolu Teknik Lisesi Mekatronik bölümünden 2015 yılında okul birincisi olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliğindne 2021 yılında mezun oldu. Piri Reis Üniversitesi Gemi Brokerlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi Çift anadal programı Endüstri mühendisliği bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği kurucu ortaklığını yapmaktadır. Bir çok sivil toplum çalışmasında, öğrenci kulüplerinde aktif görev almıştır. 

Twitterİnstagram
Hakan KAPLAN
Kurucu

Denizcilik eğitimine 2011'de başladı. İzmir Güzelbahçe denizcilik lisesi güverte bölümünü 2015'de ve Yalova Üniversitesi - Deniz Ulaştırma İşletme bölümünü 2017 de derece ile tamamladı. Lisans programına Anadolu Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğin de devam ediyor.  Bir çok kulüp ve resmi etkinliklerde görev almıştır. DARGEB platformuna kurucu ortaklık yaptı. İnstagram da @suvaribeyinnotdefteri 'ni kurdu.

İnstagramTwitter
Lütfullah Han UÇAR
DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi- E-Dergi Lideri ve Temsilciler Sorumlusu

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi  Lütfullah Han UÇAR

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Kasım ayında metin içerik yazarı olarak çalışmalarına başlayan Lütfullah, 8 ay boyunca metin içerik yazarlığı yürüttü. Aynı zaman içerisinde video editörlüğü ve sosyal medya editörlüğü görevini yerine getirdi. 2020-2021 Eğitim öğretim dönemi boyunca  DARGEB E-Dergi Departmanı Lideri, Ufkun Dergisi Genel Koordinatörü, Web Site Editörü ve Temsilciler Sorumlusu olarak çalışmalarda bulunmuştur. 

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;

"Denizciliği Türk'ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız" sözünü ve bu sözü dile getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm benliğini benimsemiş, gösterdiği yolda durmaksızın çalışan; dinamik, heyecanlı ve "gönül verdik maviye" mottosu ile yola koyulmuş bir aile.

Lütfullah Han UÇAR
Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi - 2021 Mezunu 

MailTelefon
Şamil KURT
Tasarım Ekibi Liderliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı

DARGEB DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreter Yardımcısı ve Kocaeli Üniversitesi Temsilcisi Şamil Kurt

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Ağustos ayında sınıf temsilcisi olarak çalışmalarına başlayan Şamil, 2020 Mayıs ayında Bilgisel Departmanında sosyal medya editörü olarak çalışmaya devam etti. 2020 Ağustos ayından itibaren 7 ay sürecek Bilgisel Departman Liderliği görevini yerine getirdi. 2020-2021 eğitim öğretim dönemi boyunca Kocaeli Üniversitesi Okul Temsilciliği, Tasarım Ekibi Liderliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde aktif olarak çalışmalarda bulunmuştur. 

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;

Denizciliğe yeni bir soluk getirmek amacı ve inancıyla bir araya gelmiş insanlardan oluşan DARGEB, rotasını Bandırma Vapuru'nun izinden giderek çizmiş ve Mavi Vatan'ı kendine kılavuz seçmiştir.
DARGEB'te ortaya konan her çalışma azim, cesaret ve özveri ile büyük emekler sonucunda gerçekleşmektedir. Maviyi vatan belleyen büyük bir aile olan DARGEB geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Şamil Kurt
Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Öğrencisi 

E-PostaTelefon
Emrah OBALI
DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Departmanı Lideri

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Obalı 

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Ağustos ayında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Temsilcisi olarak çalışmalarına başlayan Emrah, daha sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Temsilcisi, DARGEB Ege Bölge Lideri görevlerinde devam etti. 2020 Mayıs ayında kurulan Bilgisel Departmanında ,Departman Lideri olarak Ağustos ayına kadar bulundu. Emrah 2020-2021 eğitim öğretim yılında DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Departmanında, Departman Lideri olarak çalışmalarda bulunmuştur.
DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;
Türkiye’nin her okuluna ulaşan DARGEB, rotasını Bandırma Vapuru'nun izinden giderek çizmiş ve Mavi Vatan'ı kendine kılavuz seçmiştir. Logomuzdaki halatlar birbirimize olan bağlılığı ve desteğimizi yansıtmaktadır.
DARGEB bünyesinde bulunan her öğrenci için kendini geliştirmeye ve ufkunu genişletmeyi kendine görev edinmiş, sorumluluklarının farkında üretken öğrencilerin bir arada olduğu bir platformdur. Topluluktan ziyade benim gözümde aile, dost kimliğine bürünen bu platformun her zaman bir parçası olmaktan gurur duyacağım. GÖNÜL VERDİK MAVİYE !

Emrah Obalı Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Öğrencisi 

Berkay TAŞKIN

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi -Berkay Taşkın 

2015 yılında Ortaköy Denizcilik Lisesinde başlayan denizcilik eğitimine Ege Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Deniz ve denizciliğe çocukluğundan beri tutku ile bakarak, denizciliği milli ülkü olarak benimsemiş ve Türk halkının daha denizci bir millet olması için çalışmayı görev edinmiştir. Birçok STK’da görev alan Berkay Taşkın, DARGEB bünyesinde okul ve bölge temsilciliği, Sosyal Medya Departman Liderliği ve etkinlik organizasyonlarında görev almıştır.

Atatürk’ün, ‘’En uygun coğrafi konumda ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri bir denizci ulus yetiştirmek yeteneğindedir. Bu yetenekten yararlanmasını bilmeliyiz.’’ sözünü kılavuz alan Berkay Taşkın hayatını denizcilik üzerine inşaa etmektedir.

DARGEB Üzerine Düşünceleri 
Denizciliğe yeni bir soluk getirmek, öğrencilerin kendini geliştirmeleri için çalışmalarını gerçekleştiren DARGEB, tüm bilim dallarında zaruri olan ar-ge sürecinin ilerlemesi için ön ayak olmaktadır.

Berkay Taşkın Deniz Ulaştırma İşletme Bölümü Ege Üniversitesi 2021 Mezunu 

Emek KARAKOÇ

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi Emek Karakoç 

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Eylül Ayında İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği- Güverte Bölüm Temsilcisi olarak başlayan Emek, daha sonrasında 2020 Yılı Ocak ayında Sosyal Farkındalık Departmanı Kurucu Lideri olarak görevlerine devam etti. Emek, 2020-2021 eğitim öğretim yılında DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur. 

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği Hakkında Düşünceleri;

Türkiye’ nin tüm denizci okullarını bir araya getiren büyük bir aileyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü kendimize önder bilip, Bandırma Vapur'unun rotasında birlik ve beraberlik içinde ilerlemeye gayret etmekteyiz. Mavi Vatanı  kendimize emanet bilerek bu yolda layığınca ilerlemeye çalışıyoruz.

Emek Karakoç  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği  İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Öğrencisi 

SERKAN YİĞİT

DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi - Serkan Yiğit 
DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği bünyesinde 2019 Ağustos ayında Yalova Üniversitesi Marina ve Yat İşletmeciliği Bölüm temsilcisi olarak çalışmalarına başlayan Serkan, daha sonrasında Yalova Üniversitesi Okul Temsilcisi olarak görevine devam etti.

2020 Mayıs ayında kurulan Halkla İlişkiler Departmanında Lider olarak, 2021 Mart ayına kadar bulundu. Aynı zamanda Temsilci Sorumlusu olarak görev yaptı.

Serkan 2020-2021 eğitim öğretim yılında DARGEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkla İlişkiler Departmanında çalışmalarda bulunmuştur. 

DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği hakkında düşünceleri;

Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilere ulaşan topluluğumuz sayesinde arkamızdan gelen nesle ve sektördeki karanlığa ışık tuttuğumuz için gurur duyuyorum. Çalışmalarımın hepsinde öğrencilerle DARGEB arasında köprü kurarak büyük sorunları ele almaya çalıştım ve bu sorunlara çözüm bulmayı amaçladım. Eminim ki bu aile aynı özveriyle ve azimle çalışmalarına devam eder, geleceğe emin adımlarla yürür.

GÖNÜL VERDİK MAVİYE !

Serkan Yiğit  Yalova Üniversitesi  Marina ve Yat İşletmeciliği 2021 Mezunu