in , ,

Mavi Vatan Müfredata Girsin Kılavuzu ve Önergesi

DARGEB Denizci Öğrenciler olarak Emekli Amiral Mustafa Özbey’in “Mavi Vatan” kavramı müfredata girsin çağrısı üzerine kollarımızı sıvadık ve üstümüze düşeni yapmak için yola koyulduk. Mavi Vatan Takımı’nın desteği ile uzun bir çalışma sonucu hazırlamış olduğumuz “MAVİ VATAN KILAVUZU” adlı çalışmamızı sizlere sunuyoruz.

Ayrıca bu klavuzu önerge formatında Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ederek görüşlerimizi bildirdik. Türk Denizciliğine hayırlı olsun !

DARGEB YÖNETİM KURULU 

Denize dönmek için daha fazla bekleme artık, O, hepimizin geleceğidir. O, Mavi Uygarlıktır. Maviyi vatan belle ve onu karşılıksız sev. Mavi Vatan ile Mavi Uygarlığı buluşturmak senin elinde. O gün geldiğinde, daha bağımsız, daha uygar, daha demokratik, daha akılcı, daha bilimsel, daha üretken, daha çalışkan, daha cesur, daha çevreci ve tüm bunların sonucunda daha zengin ve daha mutlu olacaksın.

-Cem Gürdeniz-

Kılavuz bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bağlantı: https://drive.google.com/file/d/1fx8xFHqMxqTRuSiOrlMJ1DFOxYNfvlGf/view?usp=sharing

 

Yazar Armada Talha MINIK

Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanı
Adil Karaağaç Anadolu Teknik Lisesi Mekatronik bölümünden 2015 yılında okul birincisi olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliğindne 2021 yılında mezun oldu. Piri Reis Üniversitesi Gemi Brokerlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi Çift anadal programı Endüstri mühendisliği bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği kurucu ortaklığını yapmaktadır. Bir çok sivil toplum çalışmasında, öğrenci kulüplerinde aktif görev almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DARGEB UFKUN Dergisi 5. Sayısı | Denizcilikte Yeni Bir Soluk

KARA LEKE: BÖLÜM 7 (GEMİLERDE PETROL KİRLİLİĞİNE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER)