in

DARGEB DERNEĞİ | Denizciler İçin Yabancı Gemiler Kılavuzu

Denizciler için “Yabancı Gemiler Kılavuzu” Yayımda!

“Yabancı Gemiler Kılavuzu” ile denizcilik dünyasına adım atın ve kendi deniz serüveninizi başlatma fırsatını yakalayın! Bu kılavuz, denizci mühendis ruhunu taşıyan öğrenciler için tasarlanmış, gerçek denizcilerle yapılan ilham verici röportajlar ve pratik bilgiler içeren dolu bir rehber niteliğindedir. Eğer yabancı gemilerde geçecek bir kariyere göz kırpan, farklı kültürleri keşfetmek isteyen birisi iseniz, “Yabancı Gemiler Kılavuzu” size uluslararası denizcilikte başarılı bir kariyere giden yolda rehberlik edecektir.

 

Yazar Lumboz - Sevde Deran Türker

Dokuz Eylül Üniversitesi - Lojistik Yönetimi

4 Comments

Cevap bırakın
  1. Merhaba değerli dargeb derneği yöneticileri ve çalışan emekci arkadaşlar.Ben usta gemici Behçet Yavuz. Sizleri WhatsApp dan takip etmekteyim. Verdiğiniz hizmetten sağladığınız imkanlardan için sizlere teşekkür ederim. Son yayınınız olan Yabancı Gemiler Kılavuzu içinde teşekkür ederim, ancak vermiş olduğunuz şirket bilgileri güncel değil.Münkün ise 2023 bilgileri ile tekrar bilgilendirmenizi rica ediyorum. Şirket bilgileri için yardımcı olabilirim, Venezuella dan sevgiler.

    • Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Şirketler sürekli değişkenlik gösteriyor. Fakat bizim amacımız şirketler tarafından uygulanan prosedürlerden çok yabancı armatör ile çalışan kişilerden elde ettiğimiz bilgiler ile denizcilerimize bir ışık tutmak ve yol göstermek. Burda önem verdiğimiz nokta şirket değil kişilerin farklı milletlere yani multinational çalışan gemilerde yaşadığı serüvenler, hikayeler ve kişilerin yorumlarıdır.

  2. Merhaba
    Norvec hong kong gibi ülkelerde denizcilik anlaşmasına göre denklik veriliyormuş. O bölgede bunker barge gemilerinde calisabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor?

    • Seamans booka sahip olan her kişi tüm şirketlerde çalışabilir. Denklik dediğimiz ehliyet denkliği oluyor. Yani Türk vatandaşlarının Norveç bayraklı gemilerde çalışmasina imkan sagliyor. Fakat çoğu gemi Norveç bayraklı değil. Başvurman yeterli. Geriye kalan işlem ve prosedurleri başvurduğun şirketler kişiye aktaracaktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL OPTIMA POWER ENGINEERING SOLUTIONS & MARINE SOLUTIONS

AMFİBİ GEMİLER