in ,

DARGEB UFKUN Dergisi 4. Sayısı | Denizcilikte Yeni Bir Soluk

Deniz, Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Kültür, Sanat Öğrenci Birliği (DARGEB), Denizcilikte Yeni Bir Soluk olan UFKUN dergisinin 4. sayısı ile karşınızda!

Denizcilikte Yeni Bir Soluk mottosu ile DARGEB UFKUN Dergisi dördüncü sayısıyla sektörle buluşmaya devam ediyor.

İndir “19 Mayıs DARGEB Ufkun” view – 423 defa indirildi – 72 KB

Dergide sektörün neredeyse her alanlarından konuklar, akademisyenler ve yöneticiler yer almakta. Derginin içeriği ise şöyle;

• AV. Dr. Sinem Oğiş “18 yaşında olduğunuzda bir seçim yapmanız gerekiyor, bu seçim aslında hayatınızı değiştirecek bir seçim. Sadece bir üniversite, fakülte secimi olarak düşünülüyor fakat aslında hayatinizi değiştirecek bir iş, meslek seçiyorsunuz”

• Doç. Dr. Levent Bilgili ” Uluslararası kuruluşların tahminlerine göre dünya ticaretinin %80-90’ı gemiler üzerinden gerçekleşmektedir. ”

• İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Medine Ateş Torun “Herhangi bir üniversiteden mezun olmak bir zamanlar garantili bir gelecek için yeterliyken şimdilerde maalesef yetersiz kalmaktadır. ”

• Uzak Yol Başmühendisi Deniz Özkan “Öncelikle bu yola baş koymuş tüm kardeşlerime belirtmek isterim ki çok saygın ve değerli bir mesleğe adım attınız ve unutmayınız ki bizler katıldığımız tüm gemilerde Türk bayrağını dalgalandırıyoruz. Sizlerin de bizim geçtiğimiz yollardan geçip Türk denizciliğini daha iyi bir noktaya getireceğinizden eminim”

• Öğretim Görevlisi Çetin Polat ” İthalat ve ihracat olarak iki başlık altında ele alınan global taşıma sisteminin kesintiye uğramaması için konteyner akışının devamlılığı gerekmektedir. ”

• Arş. Gör. Esma Uflaz “Dünya ticaretinde malların ve hammaddelerin yaklaşık olarak %90’ı en uygun maliyetli yol olduğu için deniz yoluyla taşınmaktadır bu sebeple deniz taşımacılığı dünya ekonomisi için önemli bir noktadır.”

• Eğitimci, Yazar Ahmet Aytoğan “Bir yurtdışı seyahatimde deniz müzesini gezdim. Orada gördüm ki müthiş ilginç bir hikayesi ve aslında mesleği marangozluk olan unutulmaz bir mucidi varmış. Bu kişi John HARRISON idi.”

• Kpt. Dilek Erdem Memişoğlu “Dünya ticaretinde malların ve hammaddelerin yaklaşık olarak %90’ı en uygun maliyetli yol olduğu için deniz yoluyla taşınmaktadır bu sebeple deniz taşımacılığı dünya ekonomisi için önemli bir noktadır.”

• Doç. Dr. Gül Denktaş Şakar “Türkiye’nin uzun zamandan beri üretim boyutunda olsun lojistik boyutunda olsun pastadan belirli bir pay almaya çalıştığını biliyoruz ve bu alanda olumlu gelişmeler de var. On sene öncesine baktığımızda demir yolu taşımacılığı ülkemizde çok yoğun sözü edilen bir taşımacılık değil iken şimdi günümüzde lojistiğin bel kemiğini oluşturan bir bileşen olarak yer almaya çalışıyor.”

• Deniz Tarihçisi Uğur Esmer “16 Kasım 1950 tarihinde ise TCG Dumlupınar ve TCG Çanakkale denizaltıları Amerika’da teslim alınarak Türk mürettebat tarafından yurda getirildiler ve İstanbul’da Yavuz Zırhlısının top atışıyla selamlanarak donanmamıza katıldılar.”

• Shefarers Kurucu Ortağı Ayşe Aslı BAŞAK “Bu bir sosyal girişim ve denizcilik alanında çalışan herkesin sesi olmaya çalışıyoruz.”

• Uzak Yol Gemi Kaptanı Domer Trade ve Domer Marine Kurucu Ortağı Seda TURHAN “‘Yüzyılda bir dünyaya gelen dahi’ dedikleri bir lidere sahip olup, onun öğretilerinden daha fazla yararlanmalı ve gösterdiği hedefe doğru daha hızlı adımlarla yol almalıyız.”

• BARBAROSSA

Ufkun senindir, bizimdir, hepimizindir.
Senin Ufkun DARGEB’dir.

SOSYAL MEDYALARIMIZ
İnstagram:http://bit.ly/2XEMuI3
Facebook: http://bit.ly/2J0WuDn
Twitter: http://bit.ly/2XGeaw6
Youtube: http://bit.ly/2xkNxxQ
Site: https://www.dargeb.com

Reklam Tanıtım Departmanı:

Mustafa Özgür Yıldız – Kocaeli Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
Eda Melisa Yurtseven- Kocaeli Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
Ceren Altınalmaz – Akdeniz Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
Büşra Kirman – İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği

 

 

Yazar Hazar Arslankurt

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gemi Ana Makineleri Sınıflandırma 2

ANTİK ŞEHİR THONIS HERACLEION