in

İZMİR DİKİLİ AÇIKLARINDA BALIKÇI TEKNESİ BATTI!

3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILAN VE 5 KİŞİNİN İSE YARALI OLARAK KURTARILDIĞI BALIKÇI TEKNESİNİN BATMASIYLA İLGİLİ KAYIP 2 KİŞİYİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

İzmir’in Dikili ilçesi açıklarında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı, 5 kişinin ise yaralı olarak kurtarıldığı balıkçı teknesinin batmasıyla ilgili kayıp 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Olay, gece saat 02.00 sıralarında Dikili ilçesi Salihleraltı açıklarından meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Oğuz İrgit adlı balıkçı teknesi şiddetli rüzgârdan dolayı alabora oldu. Teknede bulunan 10 kişiden Oğuz İrgit, İsmet Akdağ ve Orhan Pancar adlı vatandaşların cansız bedenine ulaşılırken Alican Ateş, Arda Kuzu, Mehmet Kurunaz, İbrahim Erdem ve Muhammet Kulak Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekiplerce yaralı olarak kurtarıldı.

Yaralı olarak kurtarılan 5 kişi taburcu edildi

İlk olarak Dikili Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, buradaki tedavilerinin ardından Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesine sevk edildiler. Tedavileri tamamlanan 5 kişi taburcu edildi.

Kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Batan teknede bulunan Medine Karaduman ve Gökhan Çakır’ın kayıp olduğu öğrenilirken, arama kurtarma çalışmaları, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait 1 helikopterin yanı sıra 4 bot ve 2 dalgıç timi tarafından sürdürülüyor.

 

KAYNAKÇA

Türk Deniz Medya. “Anasayfa”. Erişim Tarihi : 30.01.2024 https://turkdeniz.com/izmir-dikili-aciklarinda-balikci-teknesi-batti-3-kisinin-cansiz-bedenine-ulasildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EFESAN PORT

DENİZDE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI NELERDİR