in , ,

MİLGEM ÇEŞİTLİ ÜLKELERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

SSB Prof. Dr. İsmail Demir, CNN Türk’te düzenlenen Akıl Çemberi programında savunma sanayii faaliyetlerine yönelik soruları cevapladı.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 17 Aralık 2021 günü CNN Türk’te düzenlenen Akıl Çemberi programının konuğu oldu. İzleyicilerin sosyal medya üzerinden “#AkılÇemberi” etiketi ile sorularını iletebildiği programda Prof. Dr. İsmail Demir, MİLGEM projesine yönelik açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda Demir, MİLGEM projesinin çeşitli ülkelerin ilgisini çektiğini ve farklı ülkelere ihracatının başladığını aktardı.

İsmail Demir: Avrupa’dan bir ülke MİLGEM korvetleriyle ilgileniyor

Gazeteci Hakan Çelik, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile 23 Mart 2021 günü röportaj gerçekleştirdi. Roketsan tesislerinde yapılan röportajda Demir, gazeteci Hakan Çelik’in savunma alanındaki faaliyetlere ilişkin sorularını yanıtladı. İsmail Demir, verdiği röportajda, Türkiye’nin gemi geliştirme çalışmalarında dünyada hangi konumda olduğu konusunda da bazı açıklamalar yaptı.

Hakan Çelik’in “Gemi geliştirme çalışmalarında neredeyiz?” sorusuna MİLGEM gemilerine değinerek cevap veren Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ilk dört geminin şu anda hizmette olduğunu belirtti. 5’inci geminin inşasının halen devam ettiğini kaydeden Demir, bu sınıfta bir gemiyi tasarlayıp üreten ülke sayısının dünya genelinde 5 ila 6’yı geçmeyeceğini söyledi. Pakistan’a gerçekleştirilen gemi satışına değinen İsmail Demir, Avrupa’dan bir ülkenin de söz konusu gemi ile ilgilendiğini belirtti.

KAYNAKÇA:IŞIK E.Y. (2021 18 ARALIK)”SSB başkanı İsmail Demir:MİLGEM çeşitli ülkelerin ilgisini çekiyor”(Erişim Adresi:www.defenceturk.net)

 

 

 

Yazar Derya - Ahmet Arda Cömert

BANDIRMA ON YEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ - DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİMİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TCG ANADOLU (L-400)

ANADOLU AMFİBİ HÜCUM GEMİSİ NE ZAMAN GÖREVDE OLACAK?