in

TURKON LINE

 

Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. (Turkon Line), 1997 yılında Kalkavan Ailesi üyeleri tarafından kurulmuştur. Dünya deniz ticaretinde çok önemli bir yeri olan ABD’ye konteyner taşımacılığı yapmak üzere kurulmuş olan Turkon Line, sektöründe en kısa transit süreyi sağlayarak, ABD’ye ilk direkt servis veren Türk firması olmuştur.

Turkon Line, Amerika’da New York, Norfolk ve Savannah; Almanya’da Hamburg; Belçika’da Antwerpen ve İngiltere’de Felixstowe’da bulunan Ülke Müdürlükleri ve ofisleri, Türkiye’de İstanbul, İzmir, Mersin, Bursa, Ankara’da bulunan bölge müdürlükleri ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca, 23 ülkede çalıştığı 19 acente ve 37 acente ofisi ile 4 kıtada 38 limana servis vererek dünyanın çeşitli bölgelerindeki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Turkon Line, Turkon Holding’in kara ve demir yolu taşımacılığı şirketlerinden aldığı destek ile müşterilerine Türkiye’nin her bölgesinde entegre taşımacılık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, Turkon Line filosuna ait gemiler, Türkiye’nin kapasite bakımından en büyük özel tersanesi ve grup şirketlerinden biri olan Sedef Tersanesi’nde üretilmektedir.

Ek olarak, Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş., Turquality Marka Destek Programı kapsamına alınan ilk ve tek Düzenli Deniz aşırı Konteyner Taşıma Hattı’dır.

Servisler

 • MED & ABD Servisi (USM)
 • Mısır & Lübnan Servisi (TEL)
 • İsrail Servisi (TIES)
 • Kuzey Avrupa Servisi (NWC)
 • Fransa & İspanya Servisi (ASA)
 • İtalya Servisi (ITE)
 • Ukrayna & Romanya Servisi (TUR)
 • Gürcistan Servisi (TGR)

Turkon Line sahip olduğu geniş servis ağı sayesinde dünyanın birçok noktasına lojistik hizmeti sağlayabilmektedir.

Sektörel Çözümler ve Ekipmanlar

Turkon Line,pamuk, gıda ve tarım, kağıt hamuru ve orman ürünleri, kimyasallar ve tehlikeli maddeler, 2. el otomotiv ve yedek parça, paketleme malzemesi ve plastik ürünlerin yanı sıra proje taşımacılığı alanında da müşterilerine sektörel çözümler sağlamaktadır.

Ayrıca,müşterilerinin özel istek ve ihtiyaçlarına yönelik sağladıkları ekipman desteğiyle müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamayı amaçlamaktadırlar.

Kariyer

 • Eğitim ve Gelişim Programları

Turkon Akademi bünyesinde, Liderlik, Kişisel, Mesleki ve Teknik Gelişim, Satış, Turkon’da Kariyerim, programları bulunmaktadır.

1. Liderlik Fakültesi; yönetici ve üstü pozisyonlardaki çalışanlarımızın liderlik yetkinliklerini geliştiren uygulamaları içerir.
2. Kişisel Mesleki ve Teknik Gelişim Fakültesi, Mesleki ve Teknik Gelişim; pozisyon ayırt etmeksizin tüm çalışanların mesleki, teknik ve kişisel gelişimlerini güçlendirmeyi amaçlar. “Bir De Benden Dinle” (İç Eğitmenlik Programı); iç eğitmen olarak görevlendirilmiş çalışanlar tarafından verilen eğitimlerle ekiplerimizin mesleki ve teknik gelişimleri sağlanır.
3. Satış Fakültesi; satış ekiplerinin “Müşteriye Özel Çözümler” odağı çerçevesinde yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlar.
4. Turkon’da Kariyerim; şirketin bünyesindeki güncel İnsan Kaynakları uygulamaları ile çalışanların farkındalıklarının arttırılması amaçlanır.

 • Yetenek Yönetimi

Farklı departmanlarda veya pozisyonlarda ilerlemek isteyen çalışanlar için, iç ilan sistemi olan “Kariyer Fırsatları” uygulaması ile kariyer gelişimleri desteklenir.
Yönetsel rollere aday olan çalışanlar; çeşitli değerlendirme uygulamalarını başarıyla tamamlamaları halinde yeni pozisyonlarına atanır.Yeni pozisyonlarına adaptasyonları sağlanana kadar gelişimleri desteklenmeye devam edilir.
Uzman rollerindeki çalışanların kariyer gelişimleri ise, hedef ve yetkinlik değerlendirme sonuçları paralelinde yönetilir.

 • Future Team (Uzun Dönem Staj Programı)

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan gençlerin gerçek iş deneyimlerini yaşayarak kariyerlerinde gelişim sağlamalarını amaçlayan uzun dönem staj programıdır. Staj programını başarı ile tamamlayan kişilerin staj bitimi sonrasında Turkon Grup Holding şirketlerindeki açık pozisyonlarımızda öncelikli olarak değerlendirilerek iş fırsatları sunulur.

İletişim

Genel Müdürlük & İstanbul Bölge Müdürlüğü

Altunizade Mah. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:33, 34662
Üsküdar/İstanbul

e- mail : info@turkon.com
Tel : 90 216 544 18 00

Kaynakça

Turkon.”Kurumsal”.Erişim Tarih : 31.01.2024  https://www.turkon.com/tr

 

Yazar Levendat - Akif Yarıcı

Dokuz Eylül Üniversitesi - Lojistik Yönetimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

OOCL

DARGEB UFKUN Dergisi 17. Sayısı | Denizcilikte Yeni Bir Soluk