in ,

V SHIPS

V. Grup, dünyanın önde gelen bağımsız gemi yönetim şirketidir. Dünya çapında ki gemi sahipleri için teknoloji, yenilik ve hizmetlerde küresel bir öncüdür.

Denizcilik, kruvaziyer ve enerji sektörlerinde gemilerin yönetiminde 35 yılı aşkın deneyimiyle V. Grup, şeffaflık, proaktiflik ve güçlü ortaklıklar yoluyla güvenli ve uyumlu operasyonlar sunmaya kendini adamıştır. V. Grup, dünya çapındaki gemi sahiplerine ve operatörlerine eksiksiz bir gemi yönetimi ve deniz destek hizmetleri yelpazesi ve ayrıca bu hizmetleri belirli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz kombinasyonlarda bir araya getirme yeteneği sağlar.

Yönetim altında, gemi, açık deniz, yolcu gemileri ve konteyner gemilerine yönelik tankerler, dökme yük gemileri ve gaz gemileri dahil olmak üzere 600 varlıktan sorumlu olan V. Grup, tüm sektörlerde 44.000’den fazla denizciden oluşan uluslararası bir ağa erişime sahiptir. 60 bölge ofisinde 30 ülkeye yayılmış 3.000’den fazla meslektaştan oluşan bir kara ekibi tarafından desteklenmektedirler.

 

  ShıpSure

V. Grup’un dünya çapında küresel denizcilik destek hizmetleri sağlamada pazar lideri olmasıyla birlikte, 15 yılı aşkın bir süredir veri toplama, paylaşma ve müşterilere içgörü sağlama konusunda merkezi ShipShure platformudur. 

Şimdi, tamamen yeni bir BT ve veri altyapısı ile ShipSure 2.0, müşterilere işletmelerinden, gemilerinden ve tüm filolarından gelen verilere özel ve güvenli erişim sağlıyor. Windows PC’lerde ve iOS veya Android cihazlarda küresel mobil erişimde bulunan ShipSure 2.0, 21. yüzyıl için esnek, şeffaf bir deniz dijital platformudur.

  Vizyon ve Hedefler

Deniz Çevresini Koruma Taahhüdü

V. Grup, denizcilik endüstrisinin çevresel uygulamalarıyla ilgili olarak artan miktarda incelemeyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte , hem denizde hem de karada gemi yönetimi için çevresel uygulamalarda lider olmak için endüstri standartlarını ve en iyi uygulamaları benimsemeyi ve desteklemeyi taahhüt etmiştir. 

Karbon emisyonlarıyla ne kadar erken mücadele etmeye başlarsak, o kadar iyi. Karbondan arındırmayı desteklemek için mevcut çabalar, tüm uygulamalarda CO2 emisyonlarını ölçmeyi ve sistemlerin ve ölçüm araçlarının akıllı kullanımıyla yakıt kullanımını optimize etmeyi içeriyor.

 

Çevresel Misyon Beyanı

V. Grup, aşağıdakileri sağlayacak bir dizi kısa ve uzun vadeli girişime kendini adamıştır.

  • Kirliliği önlemek
  • Derin deniz taşımacılığını karbondan arındırma
  • Verimli enerji üretimi ile sera gazı emisyonlarını azaltma 
  • Atıkları azaltma ve atık yönetimini iyileştirme
  • Tek kullanımlık  plastikleri ortadan kaldırma
  • Çevreye duyarlı gemi geri dönüşümü sağlama

 

 

SeaTec

“V. Grup tarafından sunulan birçok küresel hizmetten biri olan SeaTec, dünyanın en büyük denizcilik teknik servis sağlayıcılarından biridir. Global olarak, teknik bakım desteğinde öncülük yapıyor ve müşterilere verimli ve güvenilir deniz merkezli çözümler sunuyor.

Tam ISO9001:2015 akreditasyonuna sahip uluslararası bir pazar lideri olan SeaTec, denizcilik, açık deniz ve savunma sanayilerine rakipsiz hizmetler sunmaktadır. Hizmetler ; gemide güvenlik eğitimi, mühendislik, su altı onarım yönetimi, duruma dayalı izleme, iletişim ve gemi denetimlerini içerir.

SeaTec, sizinle ve geminizle yakın bir şekilde çalışarak operasyonel sürekliliği sağlamlaştırmanıza ve verimliliği en üst düzeye çıkarmanıza, büyümeyi ve kârlılığı beslemenize ve aynı zamanda yerel düzenlemelere tam uyum sağlamanıza yardımcı olabilir.

Sigorta

“Bir şeyler ters gittiğinde hem finansal çöküş hem de kişinin itibarı üzerindeki etki, hem büyük hem de küçük işletmeler için yıkıcı bir domino etkisi yaratabilir. Bu nedenle, denizcilik ve denizcilik sektöründen anlayan deneyimli bir şirketten sigorta hizmetlerini tercih etmeniz çok önemlidir.

Londra merkezli şirket içi sigorta brokerliği şirketi V. Scope Risk Management Ltd. aracılığıyla, V. Grup’un tam entegre deniz sigortası hizmetleri, müşterilere en iyi müşteri hizmetini ve sigorta kapsamını sağlar.

Mürettebat Yönetimi

Dünyanın en büyük sertifikalı ve yetkin denizci veri tabanı ile V. Grup, tüm mürettebat tedarik gereksinimlerinizi hızlı ve uygun ölçekte karşılayabilir.Küresel Mürettebat Büroları ağıyla, denizci kaynakları için dünyanın tüm ana kaynak pazarlarına erişebiliyor ve her denizcilik segmentinde müşteri filolarına rutin olarak mürettebat sağlıyor.

V. Grup tarafından tedarik edilen tüm denizciler, zorunlu gerekliliklerle tamamen uyumludur, gemilere ve gemideki rollerine uygun olduklarından emin olmak için titizlikle değerlendirilir.

 

 

 

 

 

Kaynakça

(20 Eylül 2022).V. Group, Our vision and goals, https://vgrouplimited.com/sustainability-within-the-maritime-industry/our-vision-and-goals/

(20 Eylül 2022). V. Group, Vcrew, https://www.vcrew.com/

(20 Eylül 2022). V.Group, Technical Services, https://vgrouplimited.com/marine-services/technical-services/

(20 Eylül 2022). V Group, Insurance, https://vgrouplimited.com/marine-services/insurance/

 

 

Yazar Alamatra - Adalet Topaloğlu

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DARGEB Mersin Tanışma Etkinliği

DARGEB Arkas Sanat Merkezi Gezisi – İzmir