in

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

 Araştırma ve geliştirme odaklı, girişimci ve bilimsel yönüyle uluslararası alanda tanınan seçkin bir üniversite olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarını yürüten Akdeniz Üniversitesi’nde 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle; 24 fakülte, 7 enstitü, 1 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvar ve 60 araştırma ve uygulama merkezinde eğitim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerine devam edilmektedir. 

 Sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adını tüm dünyaya duyuran ve marka haline gelen Akdeniz Üniversitesi, sunduğu kaliteli eğitimi, araştırma-uygulama alanları ve sağlık hizmeti ile bölgede ve Türkiye’de önemli bir referans konumundadır.

Manavgat Meslek Yüksek Okulu

Manavgat Meslek Yüksekokulu Emek Mah. 3049 Sok. No:1 07600 Manavgat / Antalya

Tel: 0242 743 35 00 – 0242 743 35 01

Tel: 0242 743 35 02 (Fax)

Finike Meslek Yüksek Okulu

İskele Mah. Üniversite Sok. NO: 20 Finike-ANTALYA

Tel: 855 36 69

Tel: 855 36 70

KEMER DENİZCİLİK FAKÜLTESİ 

 Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’ne 2018 yılında 60 öğrenci alımı yapılarak eğitim-öğretime başlanmıştır. Fakültemiz Kemer İlçesi’nde kurulmuş olmakla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerini Akdeniz Üniversitesi’nin Antalya il merkezinde bulunan merkez yerleşkesinde sürdürmektedir. Fiziki mekân ve diğer alt yapı gereksinimleri giderildikten sonra Kemer İlçesi’ne taşınılması planlanmaktadır.

KEMER DENİZCİLİK FAKÜLTESİ BÖLÜMLERİ;

 1. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
 2. Deniz ve Liman İşletmeciliği (MYO)
 3. Su Ürünleri Fakültesi Bölümleri:
 4. Su Ürünleri Mühendisliği

Hizmet ve imkanlar

Akdeniz Üniversitesi, kampüsüyle öğrencilerine yüksek standartlarda sosyal ve kültürel yaşam alanları sunmaktadır.Yakut Yaşam Alanı, öğrenci ve personele sunduğu çeşitli hizmetlerle kampüs yaşamını kolaylaştırmak ve keyifli hale dönüştürmek amacıyla hizmet vermektedir.

 Olbia Kültür Merkezi, öğrenciler ve çalışanlar için pek çok sosyo-kültürel faaliyete ev sahipliği yapmanın yanı sıra, onlara ihtiyaçlarını karşılamaları için banka, market, kafe, kırtasiye, hediyelik eşya, giyim mağazaları, şehirlerarası otobüs firmaları ofisleri ve kuaför salonu gibi çeşitli işletmeler sunan bir yaşam alanıdır. Olbia Kültür Merkezi bünyesinde, çeşitli kültürel etkinliklerin gerçekleştirilmesi amacıyla Amfi Tiyatro, 2 ayrı kültür salonu, kültür kafe, sanat galerisi ve el sanatları atölyesi ve öğrenci toplulukları gibi birçok noktada tüm öğrenci ve çalışanlara hizmet verilmektedir. Merkez, özgün mimari yapısıyla 2001 yılında dünyaca ünlü mimarlık ödülü olan “Ağa Han Mimarlık Ödülünü” kazanmıştır. 

Ceypark Sosyal Merkezi ise  toplam 2653 m² kapalı alanıyla restoran ve kafe ağırlıklı olmak üzere kırtasiye, butik, kuaför gibi alanlarıyla hem öğrencilerin hem de çalışanların ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri, ders dışı vakitlerini değerlendirmeleri, birbirleriyle iletişim kurmaları, fikirlerini paylaşmaları ve grup çalışması deneyimi kazanmaları gibi amaçlarla çok çeşitli öğrenci toplulukları mevcuttur.

 • R/V AKDENİZ SU Araştırma Gemisi bulunmaktadır.

 

Taban puanı-Kontenjanı-Sıralaması:

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi :

 • Taban puanı: 281,50926
 • Genel Kontenjan: 60
 • Sıralama: 319.606
 • Okul Birincisi Kontenjanı: 2

////////////////////////////////////////////////

Deniz ve Liman İşletmeciliği (MYO):

 • Taban puanı: 238,66396
 • Genel Kontenjan: 80
 • Sıralama: 1.061.248
 • Okul Birincisi Kontenjanı: 2

////////////////////////////////////////////////

Su Ürünleri Mühendisliği :

 • Taban puanı: 239,12919
 • Genel Kontenjan:2
 • Sıralama: 481.857
 • Okul Birincisi Kontenjanı:1

 

İletişim:

Adres: Akdeniz Üniversitesi Kemer Denizcilik Fakültesi (Su Ürünleri Fakültesi Binasının Zemin Katı) Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs Antalya / TÜRKİYE

Tel: 0 242 2273390

Fax: 0242 3101516

E-posta: denizcilik@akdeniz.edu.tr

İnternet Sitesi: https://www.akdeniz.edu.tr/

Yazar Aganta - Alaadtin Bakar

Akdeniz üniversitesi - Denizcilikle İşletmeleri Yönetimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEK OKULU

Dünya’da Deniz Kirliliğine Sebep Olan Olaylardan Örnekler ve İncelemeleri Sonucunda Alınan Önlemler