in

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 Okulumuz 1947 yılında gezici köy kadın kursu vererek hizmete başlamıştır. 1950 yılında bugünkü Atatürk İlköğretim Okulu binasında Akşam Kız Sanat Okulu olarak hizmete girmiş ve 1971 yılına kadar bu şekilde devam etmiştir.1971-1977 yılları arasında yine aynı binada Kız Enstitüsü olarak eğitim-öğretime devam etmiş, 1977 yılında bugünkü binasına taşınmıştır.

 Okulumuz 1990-1991 eğitim –öğretim yılında Anadolu Meslek Lisesi statüsü kazanmıştır. İlk olarak Seyahat Acenteciliği alanında eğitim- öğretime başlamıştır. Bundan dört yıl sonra, 1994-1995 eğitim –öğretim yılında ise, Bodrum’un turizm ve denizcilik sektöründeki ihtiyaçları doğrultusunda Deniz Turizmi alanı, Anadolu Meslek Lisesi kapsamında eğitim- öğretime başlamıştır. Bu alanın adı daha sonra Denizcilik olarak değiştirilmiştir.

 2000-2001 eğitim –öğretim yılında Çocuk Gelişimi alanı Anadolu Meslek Lisesi kapsamına alınmış, yine aynı bünyede Bilişim Teknolojileri alanı açılmıştır. Hâlen Anadolu Meslek Lisesi bünyesinde Bilişim teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Denizcilik, Seyahat Acenteciliği alanları; Kız Meslek Lisesi bünyesinde ise Yiyecek- İçecek Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanları bulunmaktadır.

Denizcilik Alanı

Dallar

1- Güverte İşletme

2- Gemi Makineleri İşletme

3- Gemi Elektroniği ve Haberleşme

4- Balıkçılık ve Su Ürünleri

 

Okuldaki İmkanlar (2021 yılına ait bilgilerdir.)

Derslik: 28

Atölye-İşlik: 6

Çok Amaçlı Salon: 1

Mesleki Uygulama Laboratuvarı: 1 

Kütüphane: 1

Yemekhane: 2

 

Adres Bilgileri : Paşa Tarlası Mevki Bodrum / Muğla

 

İletişim Bilgileri

Telefon: 0(252) 316 10 58

Web Sitesi: https://bodrummtal.meb.k12.tr

Yazar Aganta - Alaadtin Bakar

Akdeniz üniversitesi - Denizcilikle İşletmeleri Yönetimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BEYKOZ BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Bodrum Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi